Zvonaři a Krkavci

18. srpna 2017 v 22:36 | Šárka |  Ostatní
Ach ouvej. Teda příjemně mě překvapilo, že nový článek tu nevyšel teprve dva měsíce. Mysela jsem, že daleko dýl. Zato nepříjemné překvápko následovalo: halda azbukou psaných spamů komentářů naprosto všude. Nechce se mi je promazávat. Chrghh, jednou stejně bude třeba to udělat.

Blog jsem si zakládala hlavně jako galerii s popisky a občasnou vzpomínkou na události uplynulých dní/týdnů. Plus občas nějaký názorový článek nebo básničky. Ale jakmile se jednou člověk na delší dobu vzdálí, těžko se pak navazuje. To platí zejména u oblíbených blogů. Počet článků, které bych chtěla přečíst a okomentovat dávno překročil únosnou mez. Asi už není šance to dohnat.
Mám desítky publikovatelných obrázků, ale není vůle je sem vkládat.
Mám sedm básniček pro Prahu, které tu být nemůžou z principu.
Mám názory na svět, které bych ráda sdílela, ale nikdo by to nečet, a kdyby jo, stejně by to nic nezměnilo.
Mám spoustu zábavy v životě, a tak budu ráda, když se s kýmkoliv z vás, co jsme se tu na blogu scházeli, někdy uvidím. Zajímalo by mě, kdo jste a co děláte :) ... Teda kromě Mittalmarovců - živého důkazu, že z blogového srazu se dá vykouzlit sehraná parta lidí.

Škoda, že poslední článek nebude Tolkienovský. Je po pěti letech opravdu čas skončit? Nevím. Snad se dostavil nějaký pokrok. Po pěti letech je sice čas, ale nevím na co. Díky všem, kdo jste se tu kdy byť na chvilku zastavili, vážili čas, napsali pár slov. Díky spřízněným blogerkám a blogerům, a zejména dobrým přátelům, a vy víte, kdo jste :)

Rozloučím se dvěma random obrázky. První je rod českých zvonařů. Nemůžu o tom obrázku říct mnoho, protože celá kampanologie je dnes tak trochu tajemstvím, ale kdo hledá, najde. Scéna pochází z roku 1540 a obsahuje velký podíl umělkecké licence. Např. Dědeček zvonař nejspíš už byl po smrti, když jeho vnuk zkoumal tatínkovu zvonařskou dílnu. Jo a taky ještě nebyly krucifixy. Akvarelky na A3
1540 bell makers by SarkaSkorpikova

Druhý obrázek je ilustrací na projekt ilustrace na téma: "osm". Nakonec jsem si za téma zvolila sedmero krkavců i s jejich sestřičkou, neboť je to prostě nádherná pohádka. Nejraději mám podání Boženy Němcové. V nedávné době jsem také viděla českou verzi pohádky z roku 2015 a moc se mi líbila, postavy vystupujou přirozeně a Bohdanka je zahraná moc dobře. A navrch nádherná píseň Oldřicha Janoty "sedm havranů" nahlíží na příběh zase z jiné, spíše osobně-desperátní perspektivy. Všechny tyto tři motivy se vloudily do následující jednobarevné ilustrace. Můžete si všimnout rozdílů opravdu mokrého akvarelu (dole) a relativně suchého (nahoře). U krkavců si nejse jistá kompozicí - ta vznikala dost náhodně, malovala jsem sotva usnesené obrysy a často netušila, co z toho vyleze. Z čeho mám radost jsou efekty malby za mokra.
Tož akvarel na A3

Ravens by SarkaSkorpikova

A teď už je čas zmizet jak čůrání ve sněhu :)
Mějte se krásně!
Šárka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 19. srpna 2017 v 9:54 | Reagovat

Škoda že končíš, ale přeji ti hodně štěstí :-)

2 Neklan Neklan | 19. srpna 2017 v 13:27 | Reagovat

Hrúm, tos to vzala hopem. Máš pravdu, že někdy je třeba radikálních kroků, ale stejně mi Tvé rozhodnutí není jedno. Nebýt Tvého obrázku souboje Fingolfina s Morgothem, asi bych vás nikdy neobjevil. Jedinou útěchou je mi, že Tím, že (pravděpodobně) končíš s blogem, nekončí Tvůj reálný život. :-D Nechť se Ti daří vše, co je před Tebou!

3 Jíťa Jíťa | Web | 20. srpna 2017 v 13:25 | Reagovat

Někdy je prostě potřeba se posunout dál, s tím nic nenaděláš :) A když se budeš chtět vrátit, máš kam :)

Krásné obrázky, jako vždycky... Druhý mě nahlodává k tomu, abych se konečně na krkavce podívala :D

4 Jeremiáš Jeremiáš | 24. srpna 2017 v 17:53 | Reagovat

Rád jsem se sem vždycky občas vracel, hlavně si počíst, protože obrázky samozřejmě sleduji na DeviantArtu. Bude mi to tu chybět, ale bylo by ode mě dost pokrytecké si na to stěžovat, když sám svoje projekty ruším... no, často :D

Ať se ti daří ve všem, do čeho se pustíš a díky za pět let plných úžasných obrázků a všeho toho ostatního. ;-)

5 Irith Irith | Web | 27. srpna 2017 v 18:30 | Reagovat

TO SI DĚLÁŠ SRANDU!!!!
Šárko... můj ty krokodýle, jak říká Aredhel... proč? Proč?
Pamatuji si dva tvé odchody. Pokaždé jsi říkala, že už to dále nejde, pokaždé jsi pokračovala a publikovala další krásné obrázky. Proč teď už ne? Co se změnilo? Co je špatně?
Jak kdysi řekla Aredhel, Tvůj blog je prostě speciální. Byl první. První na který jsme narazili, my, Aredhel i ostatní, první, který jsme četli.
Takže kolik nás tu zbyde, z původní party? Dva blogy, Mittalmar a Aredhelin povídkový blog. Je to škoda, byly to krásné časy. Někdy nestačí jen sám tvořit, ale i sledovat tvoření druhých. A toho zase ubylo. Ještě je tu Aegeri, naštěstí. Ale... málo, moc málo nás zbylo, jak by řekl Stromovous.
A básničky pro Prahu... ty víš, kam je můžeš dát :-) A tam si je přečte opravdu hodně lidí. Modrá tuš zase promluví a třeba osloví nějakou ztracenou duši a nebo hvězdu.

6 Šárka Šárka | Web | 29. srpna 2017 v 20:09 | Reagovat

[1]: Děkuju Ti a Tobě taky! :)

[2]: Tobě ať se daří taky, snad se brzo uvidíme! Děkuju za celou řadu skvělých komentářů! :)

[3]: Třeba za pár měsíců/let...:) Však s tím máš taky zkušenosti
Uričtě, je to fakt dobrý!

[4]: Děkuju, Jeremiáši, jsi jeden z důvodů, proč se na blogovou sféru nevykašlat úplně. Bude se mi po tvých projektech stýskat (což je taky pokrytecké, protože se na ně vlastně můžu podívat) :) Tak ať se Ti vede!

[5]: Bo neni čas :)
Byly to krásné časy a určitě ještě budou! Ty doby, kdy člověk zjistil, že není jediný, kdo četl Silmarillion nebo kdo se převlíká do středozemských kostýmů...Když se kolem vynořilo tolik nadějných mladých lidí na jejichž blogy se tak dobře chodilo...No rozhodně svůj blog neruším, třeba se sem vrátím z pár let, ale zatím to necháme uležet. Fandím vám všem, co jste zbyli!
Básničky budou tam, kde si myslíš :)

7 Ilía Ilía | E-mail | Web | 15. září 2017 v 18:42 | Reagovat

Kurdomácí. A já se zrovna tak nějak možná vrátila. Ahoj, po dlouhé době. :D
Rozhodně to chápu, je to tvoje rozhodnutí, všichni ho respektujem. Jen mi to trošku trhá srdce, a to jsem byla teď rok neaktivní. Co teprve všichni, kteří tě sledovali neustále. :/
Hodně štěstí, věřím, že víš, co děláš. Třeba jednou ucítíš zas tu potřebu sem něco hodit. :) Teda, doufám, že blog nerušíš úplně, že ne? Tvá díla tu zůstanou, že ano? :O

8 Neklan Neklan | 20. září 2017 v 8:16 | Reagovat

Jestli koukám správně, jakože mi to vcelku sedí s popiskem, měli by ti zvonaři být: (po rodokmeni od nejmladšího) čili kluk: Brikcí z Cimperka, otec Ondřej Pražský a děd Bartoloměj Pražský.

9 m. m. | E-mail | Web | 21. září 2017 v 9:31 | Reagovat

Někdy holt blogerovi začne život kvést tak, že přestane mít čas být blogerem. Někdy ho to pomůže přetvořit v blogera jiného druhu. To se stává. Přeju všechno dobré do života a pro případný návrat doporučuju jít na vlastní doménu, kde si můžeš nastavit antispamový plugin a o spamu už nikdy neuslyšíš. Mám ve Wordpressu Akismet a zachytí to všechno - a když si to u něčeho není jisté, tak se mě to zeptá :-D Což je málokdy, ale občas mám ke schválení komentáře od normálních lidí, třeba proto, že tam bylo moc odkazů. Každopádně práce na dvě vteřiny to odkliknout, a spamy to pomaže samo, o ty se starat nemusim.

Vkládání fotek bych řešila spíš jinudy než blogem. Vždycky jsem měla zato, že na blog patří spíš myšlenky a povídání a fotky jen na dokreslení, než aby to bylo naopak. Když už tvorbu, tak taky s nějakým povídáním za tím. Možná se ti do toho nahrávání nechce, protože sama cítíš, že to sem tak úplně nepatří a že by to víc úspěchu sklidilo někde jinde, ať už Deviantart, Instagram nebo jakákoli jiná platforma k fotkám určená.

No, ať se ti daří :) Máš to štěstí, že víš, že na tvůj návrat se bude plno lidí těšit a uvítá ho s nadšením.

10 Aredhel Aredhel | Web | 9. listopadu 2017 v 9:08 | Reagovat

Nemůžu uvěřit, že jsem sem ještě nenapsala, jak moc miluju ten havraní obrázek! Huh, hanba mi! Je naprosto, naprosto překrásný - ani se nedokážu rozhodnout, který havran je můj nejoblíbenější! (Možná ten úplně nalevo s vlasy splývajícími podél obličeje... nebo ten, co se právě proměňuje?) Všichni jakoby vystupují z mlhy, která se jenom na chvilku uvolila ustoupit a ukázat nám něco málo z toho, co se skrývá za ní... Je to jednoduše plné tajemna a dílo měsíce si to naprosto zasloužilo! Nemůžu se na ty šedavé havrany přestat dívat. :) (Dokonce jsem se kvůli tomu podívala na tu pohádku a byla jsem velmi příjemně překvapena!)
Zvonaři taky dopadli skvěle, zvlášť ty úžasné kožešiny. Neskutečné, jak mě dozvděláváš - před tím jsem o téhle rodince neměla ani tušení, což je upřímně trochu hanba. Ne, že bych teď znala o moc víc než jejich jména, ale aspoň už o nich vím. :D Ten obrázek dýchá domovem, rodinou, dobře odvedenou prací... jak dokážeš všechno tohle přenést do obrázku zvonařů, které dnes už skoro nikdo nezná, to nepochopím. :)

11 Šárka Šárka | Web | 13. listopadu 2017 v 20:23 | Reagovat

[7]: Opravdu moc dík za neutuchající přízeň! ^^ A neboj, blog tu bude a možná na něm i nepravidelně něco přibude. A Ty taky drž!

[8]: Pravdu máš - on pravdu má!

[9]: Děkuju moc :) Ono právě na blogu vždycky byla a celkem i je komunita, která se jinde těžko nalézá.I když když koukám na Tvoje stránky, je to prostě..o něčem jiným. Moc hezký!

[10]: :)) Doufala jsem, že se Ti bude aspoň trochu líbit.
Když ta pohádka je vážně úžasná! Ten příběh má sílu. Kde se asi vzal?
-
Neboj, já o nich předtím taky sotva věděla :D Ten obrázek je asi vážně docela historicky nekorektní, jenomže se hrozně těžko shání na takové téma jakákoliv inspirace. ¨
Dík moc!

12 OtelReach OtelReach | E-mail | Web | 12. února 2018 v 13:11 | Reagovat

Недорогой отель Владимирский находится рядом с центром Нижнего Новгорода. Ближайшая станция метро Ленинская находится в 640 м от гостиницы, что позволяет попасть в центр города за 10-15 минут. Гостиница располагается в Нижнем Новгороде рядом с ЖД вокзалом.

<a href=http://vladimir-otel.ru>Гостиница Нижний Новгород</a>

13 CharlesPesee CharlesPesee | E-mail | Web | 13. února 2018 v 19:23 | Reagovat

Компания «WEBREGA.RU» (профессиональная раскрутка сайта)- гарант вашего успеха!
Оптимизация, раскрутка сайта (оптимизация сайтов компании) – это, прежде всего, раскрутка по ключевым словам. Мы внимательно изучаем статистику поисковых запросов, выделяем наиболее важные, приоритетные, определяем основные направления работы и создаем уникальный оптимизированный контент с хорошей плотностью ключей без потери читабельности, легкий для восприятия. Грамотная раскрутка сайта по словам – основа дальнейшего продвижения сайта и вывода его в ТОП поисковых запросов.

Раскрутка сайта, продвижение бизнеса – следующий этап нашей работы, один из самых трудоемких и продолжительных. Для успешного продвижения сайта мы используем целый набор инструментов Интернет-маркетинга, что в совокупности позволит добиться не только максимально быстрого, но и эффективного продвижения, а также надежно закрепить достигнутый результат.

Полный список тарифов вы можете посмотреть у нас на сайте

http://webrega.ru/news/?p=19 - Для заказа этих тарифов вы должны зарегистрироваться на сайте Webrega.ru и создать проект в меню- vip регистрация и оплатить согласно выбранному тарифу

советы оптимизация сайтов

интернет продвижение сайтов в городе санкт петербурге

раскрутка сайтов ремонт компьютеров

14 clairegl11 clairegl11 | E-mail | Web | 16. února 2018 v 22:03 | Reagovat

Freeware gay porn  
http://gayfiles.xblog.in/?info.semaj
  gay contact gay married men random gay chat gay retirement communities gay strippers

15 REMONTEi REMONTEi | E-mail | Web | 7. března 2018 v 20:36 | Reagovat

News of politics in USA. We n we publish all of them hot and topical facts Russia, estimates experts. All negative on earth happens with the quiet tacit consent of the indifferent. No one provides us with incentives. We are Volunteers. We are building a civil society. The people are the bearer of sovereignty and the only source of power. No one can usurp power. Useful topics - Georgia <a href=http://remmont.com>Nevada Finance</a>

<IMG>http://remmont.com/wp-admin/images/index.png alt=USA news border=10 height=90 width=240</IMG>

16 Edwinspedy Edwinspedy | E-mail | Web | 8. března 2018 v 2:59 | Reagovat

good web site <a href=https://validccseller.com>valid cc shop</a> - credit cards shop, buy cc.

17 Robertceago Robertceago | E-mail | Web | 9. března 2018 v 2:54 | Reagovat

НОвый продукт на базе норвежского исходного экстракта YTE ( на нем в 2011-2012 годах выпускался американский ламинин )от GET Your Boom в 3 - 7 раз дешевле, чем Laminine LPGN из США. СКАЙП evg7773 Цены http://www.1541.ru Это и прекрасная работа в партнерской программе без обяз. покупок. Зашел бесплатно и Зарабатывай сразу полноценно!

Each Gift costs 0.2USD.Get 100 Gift, just click and sign-up. https://gift.one/i/56298484478  Telegram is going to airdrop 1,000,000 GRAM! GRAM is the token of its blockchain product TON.

Павел Дуров - владелец TELEGRAM начал выпускать монеты GRAM. Сейчас дарят 100 монет, это 20$ https://gift.one/i/56298484478 Можно получить до 20000$ в подарок за 20 приглашенных! Только до середины марта!

18 hollytl69 hollytl69 | E-mail | Web | 10. března 2018 v 21:37 | Reagovat

Fresh launched porn locality  
http://arab.sexblog.pw/?kathryn
  erotic fight sex erotic photograpy adults movies erotic fairs

19 RobertGring RobertGring | E-mail | Web | 12. března 2018 v 22:19 | Reagovat

Проверенная доска объявлений подробности здесь

<a href=http://inbuy.org/newlist.html>доска объявлений +от частных лиц</a>

20 Davidnok Davidnok | E-mail | Web | 13. března 2018 v 2:14 | Reagovat

Жизнь современной женщины соткана из тысячи мелочей. Муж, дети, дом, работа – все это уже давно мы научились нести на наших хрупких плечах с высоко поднятой головой. А так хочется иногда расслабиться и быть просто женщиной, нежной и беззащитной. Но жизнь диктует свои правила. И в первую очередь современная женщина должна быть Хозяйкой. Настоящей Хозяйкой во всем. Подробнее читайте на сайте <a href=http://xozyaika.com>xozyaika.com</a>

21 andrewst4 andrewst4 | E-mail | Web | 13. března 2018 v 18:18 | Reagovat

Hip porn blog    
http://webcamsex.net.erolove.in/?facebook-marina
   victorian erotic books erotic video game sex films erotic litterature

22 JosephStown JosephStown | E-mail | Web | Středa v 2:46 | Reagovat

Good material. With thanks!

taking cialis and steroids <a href="http://cialisfidel.com/">buy cialis online</a> site fiable pour cialis generique <a href=http://cialisfidel.com/>buy cialis online</a>

23 OtelReach OtelReach | E-mail | Web | Středa v 3:08 | Reagovat

Недорогой отель рядом с центром Нижнего Новгорода. Ближайшая станция метро недалеко от гостиницы, что позволяет попасть в центр города за 10-15 минут. Гостиница располагается в Нижнем Новгороде рядом с ЖД вокзалом и стадионом.
- hotel52.ru -  

http://hotel52.ru - Гостиница в Нижнем Новгороде

24 Btphyodm Btphyodm | E-mail | Čtvrtek v 17:18 | Reagovat

La Fiscalía, sin embargo, ha planteado que la condena de Raquel Gago se eleve hasta los 12 a&.En el informe de Clinton, su doctora también sostiene que la ex primera dama está en .pactos, frente a lo que ha defendido que los ciudadanos merecen, que hablemos de programas.
<a href="http://www.aqa3.es/D-asics-para-correr.html"  title="asics para correr" alt="asics para correr">asics para correr</a>
<a href="http://www.roonrent.in/shop.php?Zapatillas=asics-oreo">asics oreo</a>
<a href="http://www.enyma.fr/D-asics-sneakers-cyber-monday.html" title="asics sneakers cyber monday" alt="asics sneakers cyber monday">asics sneakers cyber monday</a>

72 / 68kgEste partidoTemporadaGOLES0 Remates A puerta0 Remates Al palo0Remates Fuera0 ASISTENCIAS0 B.Ocho apellidos vallisoletanosEl grupo de Humor de Protección Oficial, compuesto por JJ Vaquer.
e Madrid] y despeja la defensa53'Centro al areaCentro al ?rea de Filipe Lu?s [Atl?tico de Madrid] y despeja la defensa52'Centro al areaCentro al ?rea de Juanfran [Atl?tico de Madrid] y pierde el bal?n51'FaltaFalta sobre Tiago [Atl?tico de Madrid]50'FaltaFalta sobre God?n [Atl?tico de Madrid]50'Centro al areaSaque de esquina de V?ctor S?nchez [Espanyol]49'RemateOcasi?n de L?o Baptist?o [Espanyol], con la cabeza, tras un saque de esquina.

25 Canadahem Canadahem | E-mail | Web | Čtvrtek v 19:00 | Reagovat

Having read this I believed it was really enlightening. I appreciate you taking the time and effort to put this informative article together. I once again find myself spending a lot of time both reading and commenting. But so what, it was still worthwhile!

canadian pharmacy uk delivery
<a href=http://canadianpharmacycubarx.com/#>canadapharmacy</a>
prescription drugs without doctor approval
<a href="http://canadianpharmacycubarx.com/#">canadian drug store</a>

26 Canadianvup Canadianvup | E-mail | Web | Pátek v 0:22 | Reagovat

Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your website is excellent, as well as the content!
canadian pharmacies without prescriptions
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/#>best canadian pharmacies online</a>
highest rated canadian pharmacies <a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/#">canadian drugs</a>

27 Okmprogy Okmprogy | E-mail | Web | Pátek v 20:25 | Reagovat

amoxil 800 mg
<a href="http://amoxilpillbuy.com/">amoxil buy</a>
amoxil advil
<a href=http://amoxilpillbuy.com/>amoxil buy</a> ’

28 Trevorhem Trevorhem | E-mail | Web | Pátek v 21:11 | Reagovat

This design is spectacular! You definitely know how to keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Great job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!
<a href=http://genericviagracubarx.com/#>how to take viagra for maximum effect</a>
generic viagra cost
<a href="http://genericviagracubarx.com/#">viagra on line</a>

29 prooknann prooknann | E-mail | Web | Sobota v 5:27 | Reagovat

http://prooknann.ru/Remont-okon-i-dverey-iz-PVH.html - недорогой ремонт окон

30 tammych3 tammych3 | E-mail | Web | Neděle v 5:34 | Reagovat

New project
http://arab.aunties.porndairy.in/?post.felicia
inter-scholastic social daiting kazakh clothing

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama