Zvonaři a Krkavci

18. srpna 2017 v 22:36 | Šárka |  Ostatní
Ach ouvej. Teda příjemně mě překvapilo, že nový článek tu nevyšel teprve dva měsíce. Mysela jsem, že daleko dýl. Zato nepříjemné překvápko následovalo: halda azbukou psaných spamů komentářů naprosto všude. Nechce se mi je promazávat. Chrghh, jednou stejně bude třeba to udělat.

Blog jsem si zakládala hlavně jako galerii s popisky a občasnou vzpomínkou na události uplynulých dní/týdnů. Plus občas nějaký názorový článek nebo básničky. Ale jakmile se jednou člověk na delší dobu vzdálí, těžko se pak navazuje. To platí zejména u oblíbených blogů. Počet článků, které bych chtěla přečíst a okomentovat dávno překročil únosnou mez. Asi už není šance to dohnat.
Mám desítky publikovatelných obrázků, ale není vůle je sem vkládat.
Mám sedm básniček pro Prahu, které tu být nemůžou z principu.
Mám názory na svět, které bych ráda sdílela, ale nikdo by to nečet, a kdyby jo, stejně by to nic nezměnilo.
Mám spoustu zábavy v životě, a tak budu ráda, když se s kýmkoliv z vás, co jsme se tu na blogu scházeli, někdy uvidím. Zajímalo by mě, kdo jste a co děláte :) ... Teda kromě Mittalmarovců - živého důkazu, že z blogového srazu se dá vykouzlit sehraná parta lidí.

Škoda, že poslední článek nebude Tolkienovský. Je po pěti letech opravdu čas skončit? Nevím. Snad se dostavil nějaký pokrok. Po pěti letech je sice čas, ale nevím na co. Díky všem, kdo jste se tu kdy byť na chvilku zastavili, vážili čas, napsali pár slov. Díky spřízněným blogerkám a blogerům, a zejména dobrým přátelům, a vy víte, kdo jste :)

Rozloučím se dvěma random obrázky. První je rod českých zvonařů. Nemůžu o tom obrázku říct mnoho, protože celá kampanologie je dnes tak trochu tajemstvím, ale kdo hledá, najde. Scéna pochází z roku 1540 a obsahuje velký podíl umělkecké licence. Např. Dědeček zvonař nejspíš už byl po smrti, když jeho vnuk zkoumal tatínkovu zvonařskou dílnu. Jo a taky ještě nebyly krucifixy. Akvarelky na A3
1540 bell makers by SarkaSkorpikova

Druhý obrázek je ilustrací na projekt ilustrace na téma: "osm". Nakonec jsem si za téma zvolila sedmero krkavců i s jejich sestřičkou, neboť je to prostě nádherná pohádka. Nejraději mám podání Boženy Němcové. V nedávné době jsem také viděla českou verzi pohádky z roku 2015 a moc se mi líbila, postavy vystupujou přirozeně a Bohdanka je zahraná moc dobře. A navrch nádherná píseň Oldřicha Janoty "sedm havranů" nahlíží na příběh zase z jiné, spíše osobně-desperátní perspektivy. Všechny tyto tři motivy se vloudily do následující jednobarevné ilustrace. Můžete si všimnout rozdílů opravdu mokrého akvarelu (dole) a relativně suchého (nahoře). U krkavců si nejse jistá kompozicí - ta vznikala dost náhodně, malovala jsem sotva usnesené obrysy a často netušila, co z toho vyleze. Z čeho mám radost jsou efekty malby za mokra.
Tož akvarel na A3

Ravens by SarkaSkorpikova

A teď už je čas zmizet jak čůrání ve sněhu :)
Mějte se krásně!
Šárka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 19. srpna 2017 v 9:54 | Reagovat

Škoda že končíš, ale přeji ti hodně štěstí :-)

2 Neklan Neklan | 19. srpna 2017 v 13:27 | Reagovat

Hrúm, tos to vzala hopem. Máš pravdu, že někdy je třeba radikálních kroků, ale stejně mi Tvé rozhodnutí není jedno. Nebýt Tvého obrázku souboje Fingolfina s Morgothem, asi bych vás nikdy neobjevil. Jedinou útěchou je mi, že Tím, že (pravděpodobně) končíš s blogem, nekončí Tvůj reálný život. :-D Nechť se Ti daří vše, co je před Tebou!

3 Jíťa Jíťa | Web | 20. srpna 2017 v 13:25 | Reagovat

Někdy je prostě potřeba se posunout dál, s tím nic nenaděláš :) A když se budeš chtět vrátit, máš kam :)

Krásné obrázky, jako vždycky... Druhý mě nahlodává k tomu, abych se konečně na krkavce podívala :D

4 Jeremiáš Jeremiáš | 24. srpna 2017 v 17:53 | Reagovat

Rád jsem se sem vždycky občas vracel, hlavně si počíst, protože obrázky samozřejmě sleduji na DeviantArtu. Bude mi to tu chybět, ale bylo by ode mě dost pokrytecké si na to stěžovat, když sám svoje projekty ruším... no, často :D

Ať se ti daří ve všem, do čeho se pustíš a díky za pět let plných úžasných obrázků a všeho toho ostatního. ;-)

5 Irith Irith | Web | 27. srpna 2017 v 18:30 | Reagovat

TO SI DĚLÁŠ SRANDU!!!!
Šárko... můj ty krokodýle, jak říká Aredhel... proč? Proč?
Pamatuji si dva tvé odchody. Pokaždé jsi říkala, že už to dále nejde, pokaždé jsi pokračovala a publikovala další krásné obrázky. Proč teď už ne? Co se změnilo? Co je špatně?
Jak kdysi řekla Aredhel, Tvůj blog je prostě speciální. Byl první. První na který jsme narazili, my, Aredhel i ostatní, první, který jsme četli.
Takže kolik nás tu zbyde, z původní party? Dva blogy, Mittalmar a Aredhelin povídkový blog. Je to škoda, byly to krásné časy. Někdy nestačí jen sám tvořit, ale i sledovat tvoření druhých. A toho zase ubylo. Ještě je tu Aegeri, naštěstí. Ale... málo, moc málo nás zbylo, jak by řekl Stromovous.
A básničky pro Prahu... ty víš, kam je můžeš dát :-) A tam si je přečte opravdu hodně lidí. Modrá tuš zase promluví a třeba osloví nějakou ztracenou duši a nebo hvězdu.

6 Šárka Šárka | Web | 29. srpna 2017 v 20:09 | Reagovat

[1]: Děkuju Ti a Tobě taky! :)

[2]: Tobě ať se daří taky, snad se brzo uvidíme! Děkuju za celou řadu skvělých komentářů! :)

[3]: Třeba za pár měsíců/let...:) Však s tím máš taky zkušenosti
Uričtě, je to fakt dobrý!

[4]: Děkuju, Jeremiáši, jsi jeden z důvodů, proč se na blogovou sféru nevykašlat úplně. Bude se mi po tvých projektech stýskat (což je taky pokrytecké, protože se na ně vlastně můžu podívat) :) Tak ať se Ti vede!

[5]: Bo neni čas :)
Byly to krásné časy a určitě ještě budou! Ty doby, kdy člověk zjistil, že není jediný, kdo četl Silmarillion nebo kdo se převlíká do středozemských kostýmů...Když se kolem vynořilo tolik nadějných mladých lidí na jejichž blogy se tak dobře chodilo...No rozhodně svůj blog neruším, třeba se sem vrátím z pár let, ale zatím to necháme uležet. Fandím vám všem, co jste zbyli!
Básničky budou tam, kde si myslíš :)

7 Ilía Ilía | E-mail | Web | 15. září 2017 v 18:42 | Reagovat

Kurdomácí. A já se zrovna tak nějak možná vrátila. Ahoj, po dlouhé době. :D
Rozhodně to chápu, je to tvoje rozhodnutí, všichni ho respektujem. Jen mi to trošku trhá srdce, a to jsem byla teď rok neaktivní. Co teprve všichni, kteří tě sledovali neustále. :/
Hodně štěstí, věřím, že víš, co děláš. Třeba jednou ucítíš zas tu potřebu sem něco hodit. :) Teda, doufám, že blog nerušíš úplně, že ne? Tvá díla tu zůstanou, že ano? :O

8 Neklan Neklan | 20. září 2017 v 8:16 | Reagovat

Jestli koukám správně, jakože mi to vcelku sedí s popiskem, měli by ti zvonaři být: (po rodokmeni od nejmladšího) čili kluk: Brikcí z Cimperka, otec Ondřej Pražský a děd Bartoloměj Pražský.

9 m. m. | E-mail | Web | 21. září 2017 v 9:31 | Reagovat

Někdy holt blogerovi začne život kvést tak, že přestane mít čas být blogerem. Někdy ho to pomůže přetvořit v blogera jiného druhu. To se stává. Přeju všechno dobré do života a pro případný návrat doporučuju jít na vlastní doménu, kde si můžeš nastavit antispamový plugin a o spamu už nikdy neuslyšíš. Mám ve Wordpressu Akismet a zachytí to všechno - a když si to u něčeho není jisté, tak se mě to zeptá :-D Což je málokdy, ale občas mám ke schválení komentáře od normálních lidí, třeba proto, že tam bylo moc odkazů. Každopádně práce na dvě vteřiny to odkliknout, a spamy to pomaže samo, o ty se starat nemusim.

Vkládání fotek bych řešila spíš jinudy než blogem. Vždycky jsem měla zato, že na blog patří spíš myšlenky a povídání a fotky jen na dokreslení, než aby to bylo naopak. Když už tvorbu, tak taky s nějakým povídáním za tím. Možná se ti do toho nahrávání nechce, protože sama cítíš, že to sem tak úplně nepatří a že by to víc úspěchu sklidilo někde jinde, ať už Deviantart, Instagram nebo jakákoli jiná platforma k fotkám určená.

No, ať se ti daří :) Máš to štěstí, že víš, že na tvůj návrat se bude plno lidí těšit a uvítá ho s nadšením.

10 Aredhel Aredhel | Web | 9. listopadu 2017 v 9:08 | Reagovat

Nemůžu uvěřit, že jsem sem ještě nenapsala, jak moc miluju ten havraní obrázek! Huh, hanba mi! Je naprosto, naprosto překrásný - ani se nedokážu rozhodnout, který havran je můj nejoblíbenější! (Možná ten úplně nalevo s vlasy splývajícími podél obličeje... nebo ten, co se právě proměňuje?) Všichni jakoby vystupují z mlhy, která se jenom na chvilku uvolila ustoupit a ukázat nám něco málo z toho, co se skrývá za ní... Je to jednoduše plné tajemna a dílo měsíce si to naprosto zasloužilo! Nemůžu se na ty šedavé havrany přestat dívat. :) (Dokonce jsem se kvůli tomu podívala na tu pohádku a byla jsem velmi příjemně překvapena!)
Zvonaři taky dopadli skvěle, zvlášť ty úžasné kožešiny. Neskutečné, jak mě dozvděláváš - před tím jsem o téhle rodince neměla ani tušení, což je upřímně trochu hanba. Ne, že bych teď znala o moc víc než jejich jména, ale aspoň už o nich vím. :D Ten obrázek dýchá domovem, rodinou, dobře odvedenou prací... jak dokážeš všechno tohle přenést do obrázku zvonařů, které dnes už skoro nikdo nezná, to nepochopím. :)

11 Šárka Šárka | Web | 13. listopadu 2017 v 20:23 | Reagovat

[7]: Opravdu moc dík za neutuchající přízeň! ^^ A neboj, blog tu bude a možná na něm i nepravidelně něco přibude. A Ty taky drž!

[8]: Pravdu máš - on pravdu má!

[9]: Děkuju moc :) Ono právě na blogu vždycky byla a celkem i je komunita, která se jinde těžko nalézá.I když když koukám na Tvoje stránky, je to prostě..o něčem jiným. Moc hezký!

[10]: :)) Doufala jsem, že se Ti bude aspoň trochu líbit.
Když ta pohádka je vážně úžasná! Ten příběh má sílu. Kde se asi vzal?
-
Neboj, já o nich předtím taky sotva věděla :D Ten obrázek je asi vážně docela historicky nekorektní, jenomže se hrozně těžko shání na takové téma jakákoliv inspirace. ¨
Dík moc!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama