close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Zlobí vám Deviantart?

14. dubna 2020 v 18:54 | Šárka |  Jak na to
Zdravím převelice!

Vy-víte-co je pořád hlavním tématem společnosti, a není divu. Snad právě proto teď napíšu malý článek, který snad bude někdy někomu třeba i užitečný, o něčem zcela náhodném a nesouvisejícím - a sice o Deviantartu, staré sociální síti pro umělce všeho druhu.


Pokud máte účet na Deviantartu (dále i DA), a navíc tam občas i přidáváte svá nová díla, možná vás nepotěšilo, že vám DA čas od času blbne, neposlouchá, nefunguje a zcela sabotuje vše, co po něm chcete. Uvědomuju si, že mě osobně zlobil už pěknou řádku let. Začalo to nevinně - nemožnost promazávat pořádně zprávy vedoucí k naprostému přehlcení schránky věcmi, které jsem sice sledovala a nechtěla, aby mi unikly, ale pak zkrátka nešly vymazat. Trpělivost však člověku dojde ve chvíli, kdy chce nahrát nový obrázek a když už po šesté vyplní všechny patřičné formuláře, nic se nenahraje a stránka spadne a nahlásí error.

Rozluštění není vůbec triviální. Nemá dokonce ani souvislost s poměrně novým designem DA, tzv. "eclipse", který já osobně opravdu nesnáším a doufám, že knoflík, který přepíná na design starý, jen tak nezmizí. Starý, šedozelený design je mimochodem daleko vhodněji laděn do neutrálních barev a dává tak skutečně vyniknout obrázkům. Ale o to teď nejde.

Takže, milý uživateli, pokud ti tedy nefunguje DA podobně, jako mně, nebo třeba donedávna i Aegeri, chyba je nejspíš v tvé emailové adrese.
Trvalo mi řadu dní, a vlastně i let, dopídit se podstaty problému, a tak doufám, že někomu můžu ušetřit práci a nervy. Prvním krokem k obnovení plné funkčnosti vašeho účtu na Deviantartu je uvedení odlišného přihlašovacího e-mailu do kolonek v základním nastavení, čili jako byste si chtěli jít na svůj profil a pak Settings -> general -> change e-mail. Trik je v tom, je nově uvedená adresa musí být gmailová. Tedy pokud stojíte o funkčnost vašeho devíku a nemáte ještě účet na gmailu, budete si jej muset založit. DA si totiž před časem usmyslel, že ne-gmailové emailové adresy jsou nedůvěryhodné a tudíž bude těmto účtům dělat potíže. Jj, to je pěkně spravedlivé, že?

Pokud jste si už email změnili, je třeba podstoupit poměrně nepříjemnou procedůru, při níž je třeba vyhledat na DA centrum nápovědy, složitě najít formulář pro odeslání své potíže, napsat do něj, že jste si již změnili adresu na gmailovou a čekat, kdy si mlí administrátoři vaší potíže všimnou. Pak by vám měla přijít zpráva, že admini váš problém zaregistrovali a vyřešili.

Ten formulář se ovšem nehledá úplně snadno. Zkusím se k němu proklikat, dejte mi minutku...Mělo by to být https://www.eclipsefeedback.com/, nebo si ve starém designu najeďte na horní lištu a tam MORE-> Help & FAQ, t vás přesměruje na centrum podpory, kde hledejte náže zelený nápis "give your feedback". Pod ním by se již měl skrývat formulář. Uvedete uživatelské jméno, zakliknete "report a bug" popíšete, co vás trápí, můžete i nahrát screenshot - a odešlete formulář.

Pak už jen čekejte na odezvu.

Uff, tak tento článek je delší, než bych byla tušila. Bohužel se mi zdá, že spousta uživatelů DA nejen z ČR, o kterých vím, už delší dobu nic nového nepřidala, nebo i zrušili své účty či založili úplně nové. Nevím, v kolika případech je to dílem této DA buzerace, ale vím, že několik lidí podobný problém jako já již řešilo a vyřešilo. Jenže se o tom nikde pořádně nedozvíte. Tak snad to někomu pomůže :)

Mějte se krásně a buďte zdraví!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vlasta Vlasta | E-mail | 16. dubna 2020 v 12:56 | Reagovat

Ahoj Šárko! Jsem moc ráda, že "ještě žiješ", jinými slovy, že jsem se po dlouhé době podívala na tvůj blog a našla jsem na něm nové články. Doufám, že se máš v rámci možností dobře, přeji ti krásné jaro a hodně inspirace! :-) (A málo problémů s koronou, technikou či čímkoliv jiným :D)

2 Denisa Š. Denisa Š. | Web | 17. dubna 2020 v 21:51 | Reagovat

jj zlobí, nejdou mi vkládat obrázky a děsně mě to s...... :-x
nevím co s tím, nikdo mi zatím nepomohl :-(
no zkusím to podle tebe
Moje stránka: https://www.deviantart.com/tima-kamishiro

PS: krásné lotlorienské lístky na stránce :D

3 Neklan Neklan | 8. května 2020 v 19:43 | Reagovat

Milá Šárko,
já sice DA nemám (-: proč taky)  ale kdybych měl, tak bych z něj v případě, že by mi určoval, jaký mám mít mail odešel. Možná bych nerušil účet, ale umístil na něj nějaký odkaz na jinou stránku, kterou bych od té doby používal pro sdílení tvorby.

4 vizit-my-farm vizit-my-farm | Web | 24. července 2020 v 17:45 | Reagovat

Loučím se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama